• Ceren Orak

DELL

Tüm dünyayı etkisi altına alan evde kal döneminin birçok çevresel etkisi görülmesiyle, harekete geçen Dell Technologies, Intel iş birliğiyle destekledikleri sosyal girişim Ecording ile teknolojiden yardım alarak, sosyal izolasyonun desteklenmesi ve insanları evde kalmaya teşvik etmek amacı ile sosyal medya üzerinden EvdeKalOrmanı etiketiyle yapılan her paylaşım için bir tohum topu atacak.


Geliştirilen ecoDrone adlı insansız hava aracı, ağaçlandırmaya hızlı ve teknolojik bir alternatif oluşturuyor. Gövdesinde bir depo ve tohum topu atıcısının bulunan, her uçuşunda 15 dakika havada kalan ve 2 hektarlık alana, öngörülen sıklıkta ve sürede 2500 tohum topu atışı gerçekleştirebilen ecoDrone’lar, ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştirebiliyor. Üzerinde EvdeKal ormanının etiketi olan ürünlerden satın alan kişiler, bu kodları okutarak kampanyaya dahil olabilecekler.


2030 YILINDA HER BİR SATILAN KADAR ÜRÜN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLECEK

2030 Yılı ile Dell Technologies, her bir ürün satın alan müşterisininin aldığı ürüne denk gelecek şekilde ürünü geri dönüştürecektir. Tüm paketleri geri dönüştürülmüş ya da yenilenebilir materyalden yapılacak. Ürünlerinin yarısından fazlasının içeriği geri dönüştürülmüş ya da yenilenebilir malzemeden oluşacak. Dell Techologies’in 2030 hedefleri doğrultusunda dünya çapında birçok çevre sorununa çözüm bulunması için çalışmakla birlikte kendi ürün ve hizmetlerinde de çevresel etkiyi minimuma indirmeye çalışıyor.

2 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

PEERBY

RUBICON GLOBAL

ARAMARK

Yakın Zamanda Eklenen Diğer Yazılar