• Ceren Orak

HAGELSON

Bu yazımızda sizler için Döngüsel Ekonomiye Destek Veren Start-up ve Şirketler hakkında bilgiler vererek listeleyeceğiz.


Hagelson Plastik ve Geri Dönüşüm San. Tic.Ltd. Şti. 2016 Mart ayında TÜBİTAK desteği ile kurulmuş bir AR-GE firmasıdır. Genel olarak polimer malzemeler ve yeni geri dönüşüm sistemleri üzerine çalışmaktadır.

Kendi geliştirdiği proje ve ürettiği yeni teknoloji sayesinde atık ve fire halıların geri dönüşümünden yeni plastik hammadde üretimi yapmaktadır. Bu sayede firmaların üretim esnasında oluşan dokunmuş fire halılarını, halı zemin kaplama işlerinde oluşan kenar firelerini veya proje aşamasında toplanan eski atık halılarının bertaraf etme sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Polimer Mühendislerinden oluşan genç ve dinamik kadrosu ile Yalova Sanayi Sitesinde 400 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir.HAGELSON HAKKINDAKİ HABERLER


İlk girişimleri 2017 yılında gerçekleşmiştir.

Çalık Holding olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile düzenlenen “İlk İşim Girişim” yarışmasının finali gerçekleşti. Yeni Girişimler ve Yeni Fikirler kategorisinde ilk 3’e giren yarışmacılar jüri değerlendirmesiyle belirlendi. İkinciliği “Atık ve Fire Halı Geri Dönüşümü ile Plastik Hammadde Üretimi” projesiyle Soner Alayurt kazanmıştır.


Otomotiv Arge Proje Pazarı Yarışmasına katıldılar.

OİB (çok uluslu bir ev geliştirme malzemeleri perakende şirketidir) tarafından düzenlenen Otomotiv Arge Proje Pazarı Hagelson İkincilik ödülüne layık görülmüştür.


İSO Geleceğin Sanayisi Büyük Ödülünü aldılar.

İstanbul Sanayi Odası tarafından İTÜ Çekirdek Big Bang 2017 girişimcilik yarışmasında Girişimcilik ödülünü Sayın ISO yönetim Kurulu başkanı Erdal Bahçıvan’dan aldılar.4 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

PEERBY

RUBICON GLOBAL

ARAMARK

Yakın Zamanda Eklenen Diğer Yazılar