• Ceren Orak

LANZATECH

LanzaTech, küresel karbon krizimizi bugün ham petrol kullanımının% 30'unu değiştirme ve küresel CO 2 emisyonlarını % 10 azaltma potansiyeli ile bir hammadde fırsatına dönüştürüyor. Karbonu endüstriyel atık gazlardan geri dönüştürerek; herhangi bir biyokütle kaynağından üretilen sentez gazı (örneğin kentsel katı atık (MSW), organik endüstriyel atık, tarımsal atık); ve yenilenen biyogaz sayesinde LanzaTech, emisyonları azaltabilir ve döngüsel bir karbon ekonomisi için yeni ürünler yapabilir.

LanzaTech’ in karbon geri dönüşüm teknolojisi, bir bira fabrikasını bir çelik fabrikası veya bir çöp sahası gibi bir emisyon kaynağına uyarlamak gibidir, ancak bira yapmak için şeker ve maya kullanmak yerine, kirlilik bakteriler tarafından yakıtlara ve kimyasallara dönüştürülür! Yoga pantolonunuzun bir çelik fabrikasından kaynaklanan kirlilik olarak hayata başladığı, uçağınızın geri dönüştürülmüş sera gazı emisyonlarıyla çalıştırıldığı bir günü hayal edin. Bu gelecek LanzaTech teknolojisi kullanılarak mümkündür.LANZATECH HAKKINDAKİ HABERLER


LanzaTech, Biyoekonomi de en iyi 1 numaralı şirket seçildi.

LanzaTech, Hot 50'ye ilk kez 2009'da 41. sıradan girdi ve hızlı bir şekilde 2010'da 31. sıraya yükselmeye başladı. 2011'de LanzaTech 8. sırada yer aldı ve 2012-2013'te LanzaTech 3. sırada yer aldı. 2014-2015'te LanzaTech, biyoenerji ‘de En İyi 50 Şirket arasında 1 numara oldu ve daha sonra LanzaTech’ in 2. sırada yer aldığı 2015-2016 için biyoekonomi de En İyi 50 Şirket oldu. LanzaTech, 2019 "Gelişmiş biyoekonomi de En Sıcak 50 Şirket" sıralamasında 1 numara oldu. Bu yıl, LanzaTech için üst üste dördüncü yıl ve 2009'da Hot50'ye girdiğinden bu yana 5'inci yıl oldu. Sektördeki firma. LanzaTech ayrıca biodesign ve Mühendislik Kategorisinde En Popüler Şirketler arasında 2. sırada yer aldı.


Avrupa'nın türünün ilk örneği Alkolden Jet'e üretim tesisi kurmak.

SkyNRG liderliğindeki ve LanzaTech’ in teknoloji sağlayıcısı olduğu FLITE konsorsiyumu, türünün ilk örneği olan LanzaJet Alcohol to Jet (AtJ) tesisini inşa edecek. Tesis, atık bazlı etanolü 30.000 ton / yıldan fazla bir ölçekte sürdürülebilir havacılık yakıtına (SAF) dönüştürecek. Proje, AB H2020 programından 20 milyon Euro hibe fonu almıştır ve havacılık endüstrisi için net sıfır emisyona giden yolda önemli bir kilometre taşıdır.

Sürdürülebilir havacılık yakıtı, önümüzdeki yıllarda havacılık sektöründen kaynaklanan emisyonları azaltmak için kritik öneme sahiptir. Avrupa Yeşil Anlaşması'nın 'Sürdürülebilir ve akıllı hareketlilik' politikasının ve yeni yasama girişimi 'EU ReFuelEU Aviation'ın bir parçası olarak iddialı hedefler önerilmektedir. Önümüzdeki yıllarda bu hedeflere ulaşmak için, SAF üretimi için hammadde ve teknoloji seçeneklerini çeşitlendirmemiz çok önemli. Bu ön-ticari AtJ üretim tesisi, SAF üretimini Avrupa ve dünya çapında uygulama yolunu açacak ve gelecekteki havacılığın iklim hedeflerini desteklemek için ticari olarak uygun miktarlarda SAF üretecek.
5 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

PEERBY

RUBICON GLOBAL

ARAMARK

Yakın Zamanda Eklenen Diğer Yazılar